Recepty a vaření

40x vánoční cukroví

Cukroví milujeme stejně jako vy! Rohlíčky, hvězdičky, srdíčka, kuličky… Upečete letos osvědčené kousky a oprášíte léty prověřené receptury nebo se s námi pustíte do experimentů? Klasika na našich svátečních stolech rozhodně nesmí chybět, bez těch by Vánoce nebyli Vánocemi. Přesto, nebo právě proto, vsadíme nejen na tradici, ale i na originální a neotřelé kousky. Protože rovnováha musí být zachována i při pečení cukroví. Letošních vánočních příprav už se nemůžeme dočkat. Naše cukroví totiž fakt stojí za to! 

Medvídci s mandlemi

Likérové pralinky s datlemi a rozinkami

Plněné švestky v čokoládě

Radčino linecké cukroví

Ořechovo-čokoládové řezy

Janiččiny křupavé vanilkové rohlíčky

Plněné karamelové bochánky

Kávové košíčky s minipusinkami

Linecká kolečka

Perníčky

Florentinské cukroví

Perníkové stromečky

Čokoládové dortíčky

Karamelové košíčky

Babiččiny trojhránky

Dvoubarevné pracny

Makovo-kokosový šnek a kuličky

Opilý perník

Mandlové hříbky

Citronovomandlová kolečka

Vanilkové rohlíčky

Oříškové vločky

Malinové makronky

Išelské karty

Florentinky

Skořicoví sněhuláci

Mušličky s ořechovou náplní

Marcipánové kuličky

Čertíci

Maruščiny suchárky

Daniny rohlíčky Touha

Milčiny macešky

Nikolina nepečená roláda

Pavliny žloutkové čtverečky

Zuzčiny medové řezy

Stániny čedarové sušenky

Darinčino vinné cukroví

Šárčiny pařížské rohlíčky

Plněný perník

Karamelové oválky

Recepty nejen pro babičky


Pokrmy z masa

Kuřecí haché
Haché mají rádi děti. Alespoň ty mé, již lehce šedivějící, nejí těžká a kořeněná jídla a spíš se přiklání k lehčím jídlům z ryb a drůbeže, se zeleninou anebo v kombinaci s ovocem (například kuře na ananasu nebo vepřové kotlety s jablky). Haché dělám tak, že vezmu kuře, mírně ho osolím, dusím na másle nejprve ve vlastnmí šťávě. pak ho malinko podliji a nechám kuře dusit do měkka. Pak si připravím zásmažku a zaliji ji polévkou. Až je maso měkké, oberu ho, posekám ho na jemné kousky, dám do zásmažky spolu se šťávou z kuřete, pak zamíchám do haché 1 vejce a podávám z chlebem nebo s rýží, jak je komu libo. Takto vypadá haché velmi dietně, ale je možné si trochu zafantazírovat s kořením. Nevhodnější je, podle mého názoru, muškátový květ a černý pepř.

Kuře s ovocem
To mám ráda já a také si ho dělám ve sváteční dni pro sebe. Muži mají raději trochu ostřejší jídla s výraznější chutí. Ale kuře s ovocem je výborné i v době, kdy se pokoušíme držet naše chutě na uzdě, protože přítomnost ovoce jídlo chuťově obohatí a také uspokojí. Tak, vykostím si kuře, maso dobře umyji, nakrájím na kostky, které posolím, obalím v hladké mouce a opeču na oleji. Poté ho podliji vodou a dusím po pokličkou 40 – 50 minut.

Ovocná součást pokrmu
Připravím si dvě hrušky, dvě jablka, oloupu, zbavím jádřinců a nakrájím na kostičky, hrst sušených švestek bez pecek. Pokud mám, přidám višně a angrešt, což mohu buď čerstvé nebo zavařené v kompotu. Všechno ovoce podusím a pak přidám ke kuřeti a dusím kuře s ovocem tak dlouho, dokud nepustí šťávu. Nakonec dochutím jídlo pepřem, tymiánem, přidám šípkovou marmeládu a nechám pod pokličkou rozležet. Pokrm je vynikající s rýží.


Obsah pořadu

Přehrát vybranéPřehrát vše

Pečená rýže se šunkou a sýrem

Recept Pečená rýže se šunkou a sýrem
Recept Pečená rýže se šunkou a sýrem

Chutné a připravené za pár minut. Pečená rýže se šunkou a sýrem. Já jsem použila sýr mozzeralla, klidně pokud máte raději více sýrové, použijte i více mozzarely nebo jiného výraznějšího sýra. Mrkev tomu dodá lepší chuť, už jsem dělala i bez a nebylo to ono, tak ji z receptu určitě nevynechávejte. Jednoduché jídlo, které máte připravené rychle a pečete v jedné zapékací misce, takže ani se nenaděláte 🙂 Autor: Lacusin

Dekorant.cz

Dekorant.cz vám nabízí kvalitní užitkové či dekorativní sklo s originálním designem. Mezi nejúspěšnější kolekce se řadí Gastro, Klaudie, Quadro, Cecilia, Michelle a další. V našem sortimentu naleznete sklenice na víno, sklenice na nealkoholické nápoje, sklenice na lihoviny a destiláty. Výrobky jsou jak tradiční tak moderní. Patří mezi ně mísy, svícny, dózy, vázy, džbány na víno a vodu. Prodáváme také karafy na víno či whisky. Možno zakoupit v setu, který obsahuje 2 nebo 6 ks sklenic. Náš sortiment tvoří produkty významného producenta českého skla.

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=a10e041f&a_bid=2b3b4aaa